top of page

Вас вітає наша школа!

Наш гімн

У кожного із нас у житті є місця,

Де можемо душею ми зігрітися,

Де слово вчителя світ розкриває,

Де царство знань торкає серце і уста,

У Вільхівчику-хороша школа,

Нас не лякає майбуття.

Ми стільки нового дізнались,

Що легко входимо в життя.

Рідна школа, твої діти

На життєвий стають шлях.

Гідно будем заповіти

Пам’ятати все життя.

Наша адреса:

Тернопільська область Гусятинський район село Вільхівчик вул.І.Франка 3

48254

Код ЄДРПОУ 23594516

Статут школи

                               I.  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. 1.Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Вільхівчик Гусятинського району Тернопільської області створена рішенням сесії Вільхівчицької сільської ради від 18.08.1995 року №5, знаходиться у власності  об’єднаної територіальної громади смт. Гусятин Гусятинського району Тернопільської області.

  1. Юридична  адреса  навчального  закладу:                                               

48254

        Тернопільська область

        Гусятинський район

        с. Вільхівчик

        тел. 6 – 52 – 12

1.3. Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Вільхівчик є юридичною особою, має  печатку, штамп, ідентифікаційний номер 23594516.

1.4. Засновником школи є Вільхівчицька сільська рада. Власником є об’єднана територіальна громада смт. Гусятин.

        1.5. Головною  метою  навчального  закладу  є забезпечення реалізації права  громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.

1.6. Головними завданнями школи  є:

 забезпечення реалізації права громадян на базову загальну середню освіту;

виховання громадянина України;

 виховання  шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

  виховання  в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;

  розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;

  реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;

створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство, для самовираження особистості учнів у різних видах діяльності, розкриття у них позитивних природних нахилів, здібностей і обдарованості.

         1.7. Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Вільхівчик у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №778, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

1.8.  Навчальний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах своєї  компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад та власним статутом.

1.9.  Школа  несе  відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

безпечні умови освітньої діяльності;

дотримання державних стандартів освіти;

дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;

дотримання фінансової дисципліни.

1.10. У навчальному закладі визначена українська мова навчання.                          

         1.11. Навчальний   заклад має право:

проходити в установленому порядку державну атестацію один раз у 10 років;

          визначати форми, методи і засоби організації навчально-виховного процесу за погодженням із засновником;

визначати варіативну частину робочого навчального плану;

        в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;

спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

організовувати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних кадрів;.

  встановлювати форми морального і матеріального заохочення учасникам навчально-виховного процесу;

бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно з чинним законодавством та власним статутом;

отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;

залишати у своєму розпорядженні  і  використовувати власні надходження;

розвивати власну соціальну базу, мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів;

      спрямовувати власні надходження на будівництво або благоустрій соціально-побутових об’єктів;

       встановлювати єдину учнівську форму для учнів;

1.12.  У складі навчального закладу  створюються і функціонують методичні об’єднання творчі групи згідно додатків на початок кожного навчального року.

         1.13. Медичне  обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюються Гусятинською лікарнею.

1.14. Взаємовідносини навчального закладу з юридичними і фізичними особами визначаються  угодами, що укладені між ними.

 

         II. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

2.1. Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Вільхівчик планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного плану. В плані роботи відображаються найголовніші питання роботи навчального закладу, визначаються  перспективи  його розвитку. План роботи затверджується радою школи.

         2.2. Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий навчальний план, що складається на основі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України, із конкретизацією варіативної частини  та  профілю  навчання.

             Робочий навчальний план навчального закладу погоджується радою школи і затверджується відділом освіти Гусятинської селищної ради.

              У вигляді додатків до робочого навчального плану додаються розклад уроків  та річний режим роботи школи.

2.3. Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Вільхівчик самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати здобуття освіти на рівні державних стандартів, виконання  статутних завдань.

      2.4. Навчальний заклад здійснює навчально-виховний процес за денною формою навчання.

      2.5. Зарахування  учнів до  навчального    закладу      здійснюється   за     наказом      директора школи на підставі особистої заяви батьків або осіб, які їх замінюють або направлень відповідних органів управління освітою, а також свідоцтва про народження (копії), паспорта, медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до першого класу) до 25 серпня поточного року.

У разі потреби учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу. При цьому до заяви батьків або осіб, які їх замінюють, додаються відповідні документи про освіту (табель успішності або свідоцтво), медична картка, особова справа.

 2.6. У школах першого-другого ступеня навчання  для учнів 1-5 класів за бажанням їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, створюються групи продовженого дня.

Зарахування до груп продовженого дня і відрахування дітей із них здійснюється наказом директора навчального закладу на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.

 

Визначається такий режим  роботи групи продовженого дня щорічно відповідно до віку учнів групи.

 2.7. У загальноосвітній школі І-ІІ ступенів села Вільхівчик встановлено таку структуру навчального року:

навчальні заняття розпочинаються 1 вересня у День знань і закінчуються у 1-4 класах 31 травня, у 5 – 8 класах – 18 червня, у 9 класі – 21 червня, але не пізніше 1.07.

Навчальний рік поділяється на семестри: перший з 01.09 до 27.12, другий з 13.01. до 31.05.

   2.8. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності забороняється.

2.9. За погодженням з відділом освіти Гусятинської селищної ради з урахуванням місцевих умов, специфіки  профілю навчальних занять, щорічно радою школи графік  канікул, тривалість яких протягом року становить не менше як 30 календарних днів.

2.10. Тривалість  уроків у навчальному закладі становить: у перших класах - 35 хвилин, у других – четвертих класах – 40 хвилин, у п’ятих – дев’ятих -  45 хвилин. Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відділом освіти Гусятинської селищної ради та Гусятинською державною санітарно-епідеміологічною станцією.

2.11. У  навчальному закладі  встановлюється така тривалість перерв між уроками: перша перерва 10 ; друга перерва 20 ; третя перерва 20 ; четверта перерва 10 ; п’ята перерва 10.

Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складений відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, погоджений радою  школи  і  затверджений директором школи.

Встановлюється 5-денний тижневий режим роботи навчального закладу, який фіксується у розкладі навчальних занять.

Крім  різних форм обов’язкових  навчальних  занять, у навчальному закладі проводяться  індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдаровань.

2.12. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

2.13. У навчальному закладі визначення рівня досягнень учнів у навчанні  здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні учнів, ведеться тематичний облік знань. У першому класі дається словесна оцінка досягнень учнів.

Оцінки за  семестр, річні та за державну підсумкову атестацію і підсумкові  виставляються  обов’язково.

 У документ про освіту (табель успішності, свідоцтво) вносяться оцінки відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні учнів.

2.14. Результат семестрового, річного, підсумкового оцінювання оголошуються класним керівником або головою державної атестаційної комісії.

 2.15. Порядок переведення і випуск учнів школи визначається Інструкцією про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 р. №319.

2.16. При переведені учнів з початкової до основної школи передусім беруться до уваги досягнення у навчанні не нижче середнього рівня з української мови, читання та математики.

  2.17. Контроль за відповідністю освітнього рівня знань учнів, які закінчили певний ступінь навчання здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Порядок проведення державної підсумкової атестації визначається Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 18.02.2008 №94

2.18. Учням, які закінчили навчальний заклад певного ступеня, видається про це відповідний документ:

по закінченні початкової школи – табель успішності;

по закінченні основної школи – свідоцтво про базову загальну середню освіту.

          2.19.   За успіхи у навчанні  для учнів встановлюються такі форми морального  і   матеріального     заохочення: похвальні листи, грамоти.                                                            

 

 

ІІІ. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

3.1. Учасниками навчально-виховного процесу в загальноосвітньому  навчальному  закладі   є:

 учні ;

 педагогічні працівники;

 психологи, бібліотекарі;

 інші спеціалісти;     

батьки (особи, які їх замінюють).

  1. Права і обов’язки учнів, педагогічних та інших працівників визначаються чинним законодавством та цим статутом.

  2. Учні мають право:

на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів,  позашкільних та позакласних  занять;

на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та лікувально-оздоровчою базою навчального закладу;

на доступ до інформації з усіх галузей знань;

на переатестацію з усіх предметів;

брати участь у різних видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках,  конкурсах, тощо;

брати участь у роботі органів громадського самоврядування навчального закладу;

брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів (вихованців);

брати участь у добровільних самодіяльних об’єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;

 на захист від будь-яких форм експлуатації, психічною і фізичного насилля,  що порушують права або принижують їх честь, гідність;

 на безпечні і нешкідливі умови навчання та праці.

3.4. Учні  зобов’язані:

оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний  рівень;

дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;

бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;     

дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

дотримуватися правил особистої гігієни

3.5. Педагогічними працівниками навчального закладу  можуть бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту,  належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний  стан  здоров’я  яких дозволяє  виконувати  професійні  обов’язки.

            3.6.  Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників навчального закладу й інші трудові відносини регулюються законодавством України про загальну середню освіту та іншими законодавчими актами.

3.7. Педагогічні працівники мають право на:

  захист професійної честі, гідності;

  самостійний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров’я учнів;

 участь в обговоренні та вирішенні питань організації навчально-виховного процесу;

проведення в установленому порядку науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;

виявлення педагогічної ініціативи;

дострокову атестацію з метою отримання відповідної категорії, педагогічного звання;

участь у роботі органів громадського самоврядування навчального закладу;

підвищення кваліфікації, перепідготовку;

отримання пенсії, у тому числі і за вислугу років;

  на матеріальне, житлово-побутове та соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства.

Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

3.8. Педагогічні працівники зобов’язані:

забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних  програм  на  рівні  обов’язкових  державних  вимог;

сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров’я, здійснювати пропаганду здорового способу життя;

сприяти зростанню іміджу навчального закладу;

утверджувати  особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

виховувати в учнів повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних  надбань  народу  України;

готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

дотримуватися  педагогічної етики, моралі, поважати гідність учнів;

захищати учнів від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, іншим шкідливим звичкам;

постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність. загальну і політичну культуру; виконувати статут  навчального закладу, правила внутрішнього  розпорядку, умови  контракту чи трудового договору;

виконувати  накази і розпорядження директора школи, органів управління освітою;

брати участь у роботі педагогічної ради тощо.

3.9. У школі проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти  і  науки  України.

3.10. Педагогічні працівники, які  систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку навчального закладу, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до  чинного  законодавства.

3.11.  Батьки та особи, які їх замінюють, мають право:

    обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів  громадського самоврядування;

  звертатись до органів  управління  освітою, керівника навчального закладу і органів  громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;

   брати участь у заходах, спрямованих  на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази навчального закладу;

      на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування   навчального  закладу  та у відповідних державних, судових органах;

3.12. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов’язані:

забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

          поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної української мови, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;

          виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

3.13. Представники  громадськості  мають  право:

-обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування школи;

-керувати учнівськими об’єднаннями за інтересами і гуртками, секціями;

-сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню школи;

-проводити консультації для педагогічних працівників;

-брати участь в організації навчально-виховного процесу.

3.14. Представники  громадськості  зобов’язані:

дотримуватися статуту навчального закладу, виконувати накази та розпорядження директора школи, рішення органів громадського самоврядування, захищати учнів від всіляких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, наркотиків, тютюну тощо.

 

       ІV. УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

 4.1. Управління загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Вільхівчик здійснюється відділом освіти Гусятинської селищної ради.

Безпосереднє керівництво навчальним закладом здійснює його директор. Директором може бути тільки громадянин України, який має вищу освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менш як 3 роки.

Директор школи та його заступники призначаються і звільняються з посади засновником або уповноваженим ним органом з дотриманням чинного законодавства. Призначення та звільнення заступників директора здійснюється за поданням директора з дотриманням чинного законодавства.

      4.2. Органом громадського самоврядування навчального закладу освіти є загальношкільна конференція, що скликається не менше одного разу на рік.

Делегати конференції з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:

працівників навчального закладу  —  зборами трудового колективу;

учнів навчального закладу другого-третього ступеня — класними зборами;

батьків, представників громадськості — класними батьківськими зборами.

Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Визначається така кількість делегатів: від працівників навчального закладу 3, учнів 3, батьків і представників громадськості 3.

Термін їх повноважень становить 1 рік.

Конференція правочинна, якщо в її роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.

Право скликати конференцію мають голова ради школи і директор школи, засновник.

Конференція:

-обирає раду школи, її голову, встановлює термін їх повноважень;

-заслуховує звіт директора і голови ради школи;

-розглядають питання навчально-виховної, методичної і фінансово-господарської діяльності  школи;

-затверджує основні напрями вдосконалення  навчально-виховного процесу, розглядають інші найважливіші напрями діяльності навчального закладу;

-приймає рішення про стимулювання праці директора, його заступників та інших педагогічних працівників;

4.3. У період між загальними шкільними конференціями діє рада школи на основі Типового положення про раду загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 27.03.2001 р. № 159.

4.4. При навчальному закладі за рішенням ради школи може створюватися і діяти піклувальна рада або батьківський комітет.

4.5. Піклувальна рада може створюватися на основі Положення про піклувальну раду загальноосвітнього закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України                   від 05.02.2001 р. № 45.

4.6. Директор  навчального закладу:

здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;

організовує навчально-виховний процес;

забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, рівнем досягнень учнів у навчанні;

відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;

створює необхідні умови для участі учнів у позакласній  та позашкільній роботі, проведення виховної роботи;

забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;

підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;

забезпечує права учнів на захист їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками;

контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;

здійснює контроль за проходженням працівниками в установлений термін медичного огляду і несе за це відповідальність.

розпоряджається в установленому порядку шкільним майном і коштами;

видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;

за погодженням із профспілковим комітетом затверджує правила внутрішнього розпорядку, посадові обов’язки працівників навчального  закладу;

створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, пошуку та застосування ними ефективних форм і методів навчання та виховання;

несе відповідальність за свою діяльність перед учнями, батьками, педагогічними працівниками та конференцією, засновником, місцевими органами державної виконавчої влади.

         4.7. Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором навчального закладу і затверджується відділом освіти Гусятинської селищної ради.

Обсяг педагогічного навантаження  може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.

4.8. У школі створено постійно діючий дорадчий колегіальний орган — педагогічна рада.

Головою педагогічної ради є директор навчального закладу.

4.9. Педагогічна  рада  розглядає питання:

удосконалення і методичного забезпечення навчально-виховного – процесу, планування та режиму роботи навчального закладу;

переведення учнів до наступних класів і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за досягнення  у навчанні;

підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;

морального та матеріального заохочення  учнів та працівників навчального закладу.

4.10. Робота педагогічної ради планується в довільній формі відповідно до потреб навчального закладу. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше чотирьох разів на рік.

 Члени педагогічної ради мають право виносити на її розгляд актуальні питання навчально-виховного процесу.

                      

 

 

 

 МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

          5.1.  Матеріально-технічна база навчального закладу включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у  балансі навчального закладу.

5.2. Майно навчального  закладу належить йому на правах повного господарського відання відповідно до чинного законодавства, рішення про заснування і статуту  навчального закладу та укладених ним угод.

  1. Навчальний заклад  відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

5.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна навчального закладу проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані навчальному закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

5.5. Для забезпечення навчально-виховного процесу база навчального закладу складається із навчальних кабінетів, бібліотеки, їдальні.

5.6. Відповідно до рішення сесії  Вільхівчицької сільської ради

№419 від 18.04.2000 р. навчальний заклад має земельну ділянку, де розміщуються  спортивний та географічний майданчики, навчально-дослідна ділянка, зона відпочинку, господарські будівлі загальною площею 1,8 га.

VІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

6.1. Фінансово-господарська діяльність загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Вільхівчик   здійснюється на основі його кошторису.

 6.2. Джерелами формування кошторису навчального закладу є:

кошти засновника;

кошти районного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі державних стандартів освіти;

кошти фізичних, юридичних осіб;

кошти, отримані за надання платних послуг;

доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, навчально-дослідних ділянок, підсобних господарств, від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;

благодійні внески юридичних і фізичних осіб.

6.3. У школі створюється фонд загального обов’язкового навчання, який формується з урахуванням матеріально-побутових потреб учнів за рахунок коштів засновників та бюджету в розмірі не менше трьох відсотків  витрат на його поточне утримання, а також за рахунок коштів, залучених з інших джерел.

Облік і використання коштів фонду загального обов’язкового навчання здійснюються школою згідно з наказом директора, що видається на підставі рішення ради  навчального закладу, відповідно до порядку, передбаченого чинним законодавством. 

Контроль за правильним використанням коштів фонду загального обов’язкового навчання  здійснює відділ освіти Гусятинської селищної ради.

6.4. Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Вільхівчик має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.

6.5. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в школі визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади. За рішенням Гусятинської селищної ради бухгалтерський облік здійснюється через  бухгалтерію відділу освіти.

6.6. Звітність про діяльність загальноосвітнього навчального закладу встановлюється відповідно до законодавства.

VII. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

7.1. Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Вільхівчик за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних надходжень має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати   відповідно до законодавства прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

7.2. Навчальний заклад   має право відповідно до чинного законодавства укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.

            VІІІ. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 8.1. Державний контроль за діяльністю навчального закладу здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики  в сфері загальної середньої освіти.

          8.2. Державний контроль здійснюється Міністерством освіти і науки України, Державною інспекцією навчальних закладів, засновником та відділом освіти Гусятинської селищної ради.

8.3.  Основною формою державного контролю за діяльністю навчального закладу є атестація, що проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому   Міністерством  освіти  і  науки України.

8.4. У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) навчального закладу з питань, пов’язаних з його навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану навчально-виховної роботи, але не частіше 1-2 разів на рік. Перевірки з питань, не пов’язаних з навчально-виховною діяльністю, проводяться його засновником  відповідно до законодавства.

 

IX. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

       9.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію навчального закладу приймає засновник.

Реорганізація  навчального закладу відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення.

Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.

З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління навчальним закладом.

9.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно навчального закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.

9.3. У випадку реорганізації права та зобов’язання навчального закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.

ДОВІДКА

про стан навчально-виховної та методичної роботи

ЗОШ І-ІІ ступенів с. Вільхівчик за 2016/2017 н.р.

Адміністрація навчального закладу

  Керівник навчального закладу:

Войтюк Валентина Степанівна – директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Вільхівчик, освіта – вища, стаж педагогічної роботи – 22 роки, стаж роботи на посаді – 4 роки.

  Заступник директора з навчально-виховної роботи:

Івачевська Лілія Петрівна – заступник директора з навчально-виховної роботи, освіта – вища, стаж педагогічної роботи – 30 років, стаж роботи на посаді –         12 років.

 

Рік відкриття. Площа. Потужність

   Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Вільхівчик як Вільхівчицька початкова школа почала свою роботу в 1960 році, а у 1995 році з початкової було реорганізовано у неповну середню школу. Загальна площа будівлі навчального закладу, на сьогоднішній день, становить 506 кв. м. У школі може навчатись 110 учнів.

   Основні нормативно-правові документи, які регулюють діяльність школи, відповідають заявленому типу і статусу навчального закладу.

 

 Відомості про контингент учнів

2016/2017 н.р. – 52 учні

   У 2016/2017 навчальному році у навчальному закладі навчається 52 учні у 7класах та 1 групі ( 5 кл.), з них 24 учні – у початковій школі та 28 учнів – у основній школі. Середня наповнюваність класів – 6 учнів.

 

                         Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Вільхівчик

Початкова школа -2-4 класи

Основна школа 5-9 класи

 

 

 

 

Педагогічні кадри:

Педагогічними кадрами навчальний заклад забезпечений.

Дані про кількісний склад працівників:

Навчальний рік

2016/2017

Усього педагогічних працівників - 19

З них: 2 сумісники

 

Учителів - 17

Педагогів-організаторів 1

Вихователів ГПД - 1

Шкільний бібліотекар -1

Усього обслуговуючого персоналу 4+4 оператори

Усього працівників -27

 

    Атестація педагогічних працівників в школі проходить відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН №930 від 06.10.2012 року зі змінами, внесеними згідно наказу МОН, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011 року, наказом МОН №1135 від 08.08.2013 року.

   До 20 вересня щорічно видаються накази про створення атестаційної комісії.

Книга протоколів засідань атестаційної комісії ведеться відповідно до вимог ведення цього документу.

 

 

Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання

спеціаліст -1

спеціаліст другої категорії - 4

спеціаліст першої категорії -3

спеціаліст вищої категорії -11

старший учитель -6

учитель-методист -

 Систематично й планомірно проводиться підвищення кваліфікації педагогічних кадрів при Тернопільському ОКІППО.

    Учителі, які пройшли курси підвищення кваліфікації:

  - 2 учителі (Волощук Л. О., Освіцімська О. Й.)

 Кожен вчитель працював над індивідуальними формами роботи: стажування, самоосвіта, атестація, індивідуальні консультації, наставництво, участь у конкурсах «Учитель року»:

    2016/2017 н. р. - учитель Черепака Л. Й. (номінація «Початкові класи»). 

    Учитель Башуцька З. З.  є активним членом творчої групи вчителів зарубіжної літератури області. Друкує статті, конспекти уроків на методичному порталі ТОКІППО, а також  готує  учнів до участі у конкурсі із зарубіжної літератури «На крилах зарубіжної літератури» у номінації «Книжки в червоній палітурці», за що отримала подяку від видавця журналу «Зарубіжна література в школах України» Дмитра Лебедя.

     За результатами підсумків обласного наказу конкурсу за найкращий план-конспект «Права дитини» вчитель історії та правознавства Храплива Н. П. нагороджена грамотою лауреата.

      За багаторічну співпрацю з редакцією науково-популярного природничого журналу для дітей «Колосок»  та газети «Колосочок», залучення до читання учасників конкурсу «Колосок» та популяризацію природничих наук в освітніх установах координатор Міжнародного інтерактивного конкурсу «Колосок» Івачевська Л. П. отримала подяку від головного редактора природничого журналу «Колосок» Дарії Біди.

     Творчими доробками вчителів школи є:

-  Липки М. С., посібник «Продуктивне навчання - основа розвитку творчої особистості»;

- Черепаки Л. Й., посібник «Формування читацької самостійності на уроках позакласного  читання в початкових класах»;

- Івачевської Л. П., посібник «Розвиток культури мовлення молодших школярів»;

- Освіцімської О. Й. посібник «Використання парних та групових форм роботи у процесі викладання англійської мови».

 

Аналіз навчальної, методичної та виховної роботи

       Протягом останніх трьох навчальних років  педагогічний колектив та адміністрація школи працювали над втіленням у життя законодавства про реформування і розвиток загальноосвітньої школи та практичною реалізацією основних положень законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  національної програми «Освіта», Указів Президента України, рішень Уряду України, органів управління всіх рівнів з питань освіти і виховання; правил і норм охорони праці, техніки безпеки, а також статуту і локальних правових актів школи, дотримуються норм Конвенції про права дитини, реалізовують основні завдання Концепції загальної середньої освіти та Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти.

     Педагогічний колектив школи  працює над реалізацією проблеми «Шляхи застосування інноваційних та комп’ютерних технологій в системі навчання та виховання школярів в умовах інформаційно-комунікаційного простору».

     Вся діяльність педагогів спрямована на впровадження різноманітних прийомів, методів навчальної та виховної діяльності на всіх ступенях навчання та виховання, які сприяють формуванню життєвої компетентності учнів. Розв’язання проблем та завдань школи дозволило досягти певних результатів у навчально-виховній та позакласній діяльності.

    Учні школи нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення в навчанні»:

   2016/2017н.р. – 5 учнів.

          У   школі вивчалися курси:

            2016/2017н. р.- основи християнської етики (2-4 кл.),  основи християнської етики  (6-9 кл.).

        

  В основній школі учні відвідували факультативи: 

           2016/2017н. р.- основи християнської етики, зростаємо патріотами.

                   За допомогою курсів за вибором, факультативних занять та гуртків створюються умови для розвитку здібностей обдарованих дітей та заохочення їх до творчої самостійної роботи.

  

 

 Учні школи беруть участь в районних олімпіадах та конкурсах.

          

          2016/2017н. р. - учень 9 класу Бесащук  Микола зайняв ІІІ місце з фізики (вчитель Колодій О. М.).  

         У 2016/2017н.р.  учні  були  учасниками Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «Колосок  -  2016 – осінній» (36 учасників, з них одержали сертифікат «Золотий Колосок» - 24, «Срібний Колосок -8, «Колосок» - 4) , координатор Івачевська Л.П. У конкурсі «Розв’язування логічних задач» було  16   учасників (керівники Липка М. С., Колодій О. М.). У Всеукраїнському конкурсі «Лелека» (10 учасників, керівник Храплива Н. П.).  У Всеукраїнській олімпіаді «Олімпус. Осіння сесія-2016», 8 учасників були нагороджені Дипломами  (керівник Освіцімська О. Й.)

       Протягом 2013-2017 рр. проведено предметні тижні з:

фізичної культури, музичного мистецтва, української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, математики і інформатики, історії, географії, початкові класи, біології та хімії, фізики, основ здоров’я. 

      2016/2017н.р.- продовжує працювати літній англомовний табір «Усмішка» за програмою, укладеною на семиденний період з 29 травня 2017р. по 7 червня  2017р. по 4 години занять щоденно.

      Заняття проходили у формі ігрового спілкування, яке притаманне  відпочинку у таборі. Проводив їх вчитель англійської мови Освіцімська О. Й. з учнями 5-7 класів.

     Робота та відпочинок у літньому та англомовному таборі ще раз підкреслили можливість покращити знання з англійської мови, опанувати корисні навички, активно та весело провести час в колі друзів, розвинути  організаційні та лідерські вміння та навички, розширити світогляд дітей, зацікавити до використання англійської мови у повсякденному житті.

      У школі діють: шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів  та вихователя ГПД (керівник Івачевська Л. П.), методооб’єднання класних керівників (Тхорик Н. В.)

       Шкільні методичні об’єднання працюють згідно плану.

       Учителі школи, а саме Липка М. С., Колодій О. М., Скурська О. П., Боднар С. С., Суховерко С. М., Починок О. В. брали участь у обласних семінарах.

       У закладі функціонує Рада школи. Робота ради планується на рік.

       Значне місце в діяльності закладу займає батьківський комітет, який збирається один раз в місяць. Згідно протоколів, батьківський комітет розглядає питання матеріально–технічного забезпечення навчального закладу.

      У ЗОШ І-ІІ ст. с. Вільхівчик засідання педагогічних рад проходять відповідно до річного плану роботи. Адміністрація  школи відповідально підходить до питання їх  підготовки і проведення. На засідання виносяться питання, які охоплюють усі сторони діяльності навчального закладу.

       Адміністрація школи проводить науковий  аналіз з проблем, що виносяться на засідання, але не аналізує проблем школи, тому іноді  рішення носять загальний характер.

       Відповідно до Інструкції з ведення ділової документації, затвердженої наказом МОНУ від 23.06.2000р. №240 ( далі - Інструкція) в школі ведуться книги наказів з основної діяльності та кадрових питань.

        Накази з основної діяльності ведуться у електронній формі, заведено журнал реєстрації наказів та папка з текстами наказів. Оформлення наказів   відповідає  Інструкції.  В констатуючій частині наказів йде посилання на нормативно – правові документи.

        В школі ведеться одна  книга обліку вхідної та вихідної документації, де зареєстровані не усі документи, що надходять у школу, при  реєстрації не робиться відмітка про контроль, і хто відповідає за виконання.

        При аналізі системи контролю за якістю освітніх послуг, діяльністю педагогічних працівників, вивчалися матеріали з організації внутрішкільного контролю за навчально-виховним процесом, правила внутрішнього трудового розпорядку, книги внутрішкільного контролю, журнал обліку пропущених і заміщених уроків.  Адміністрація школи відвідує постійно уроки, виховні заходи, слідкує, щоб заміна уроків здійснювалася вчителями  з профільних предметів.

        Належним чином ведеться, документація з обліку дітей і підлітків шкільного віку, книги видачі свідоцтв та атестатів, видачі похвальних листів.  Аналіз стану ведення ділової документації показав, що вся обов’язкова документація у школі ведеться відповідно до вимог діловодства та Інструкції з ведення ділової документації, затвердженої наказом МОНУ від 23.06.2000р. №240. Всі книги пронумеровані, прошнуровані, завірені підписами і печаткою керівника школи.

       Забезпечено збереження документації відповідно до термінів зберігання.

Діяльність педагогічного колективу  спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, поновлено куточки національної символіки, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуттів патріотизму у школярів. Кожного року,  6 грудня учні 7 класу вступають у «соколи».

     У 2016/2017 н.р. екологічний  колектив «Веселка» нагороджений Дипломом за зайняте ІІ місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля-наш спільний дім» (керівники Боднар С. С., Скурська О. П.);

- ІІІ місце команда школи зайняла у екскурсійному маршруті «Моє село-частинка України» (керівники Боднар С. С., Скурська О. П.).

     Брали участь у фестивалі-конкурсі патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва «Свята Покрова», присвяченого 100-річчю бою під Лисонею.

     Проведено дитячий фестиваль-конкурс «Молитва за Україну» у двох номінаціях – «Духовна пісня» і «Великодня гаївка”.

    Керівник Боднар С. С. та заступник голови шкільної ради Вишняк Ганна (учениця 7 класу) були учасниками обласної школи управлінської майстерності лідерів учнівського самоврядування.

 

     Бібліотекар Курчаба Г. І., освіта с/спеціальна, стаж роботи 21 рік.

         Свою роботу бібліотека проводить згідно річного плану роботи та відповідного розділу плану роботи школи та веде усю необхідну документацію.

          Бібліотекар бере участь в роботі школи через проведення спільних заходів, оформлення тематичних виставок, конкурсів тощо.

Адміністрація школи здійснює контроль за роботою шкільної бібліотеки.

Проте, слід запровадити звіт бібліотекаря школи про роботу на педагогічних радах,  видавати  накази про аналіз роботи бібліотеки. Бібліотекарю слід більше вивчати запити учнів, співпрацювати з учителями для ефективнішого прилучення учнів до активного самостійного читання. У  річному плані роботи бібліотеки робити відмітки про виконання.

          У школі проводиться робота щодо поповнення бібліотеки підручниками, художньою та методичною літературою. Розподіл і використання підручників проводиться пропорційно до кількості учнів у класах. Усі підручники, які використовуються мають гриф МОНУ.

         Учителями закладу проведено передплату на серію періодичних видань видавництва «Шкільний світ», інших фахових періодичних видань.

В результаті перевірки встановлено, що адміністрація школи постійно працює над створенням безпечних умов навчання і праці, запобіганням дитячого травматизму, дотриманням санітарних норм і  правил пожежної безпеки.

         У школі заведено необхідну документацію: розроблено посадові інструкції, інструкції з охорони праці, заведено журнали реєстрації нещасних випадків, зберігаються бланки актів форми Н-Н, Н-1, Н-Т та інші.

        Вчасно проведено інструктажі з учнями та працівниками закладу, у класних журналах зроблено записи про вступний інструктаж.

       Видаються накази «Про організацію роботи з охорони праці», в яких обумовлено роботу служби з охорони праці та визначено завдання на навчальний рік.

       Значна увага з боку адміністрації школи приділяється профілактиці дитячого травматизму, пропаганді здорового способу життя, профілактиці протипожежної безпеки. У виховних планах класних керівників сплановано відповідні заходи.

      На базі школи працює один комп’ютерний клас, який налічує 6 комп’ютерів та ноутбук. У кабінеті української мови та літератури  встановлено інтерактивний комплекс.

      У школі відсутній спортивний зал, проте біля школи є майданчик із  спортивними спорудами, на якому проводяться уроки фізичної культури. Уроки фізичної культури та хореографії   (початкові класи)    викладає фахівець  Починок О. В.

 

 

  

Матеріально-технічна база

           Адміністрація ЗОШ І-ІІ ступенів с. Вільхівчик вживає відповідні заходи щодо покращення матеріально-технічної бази.

       З ініціативи членів ради школи, класних батьківських комітетів кожного року проводиться косметичний ремонт класних приміщень (побілка, фарбування підлоги, вікон, дверей). Працівниками навчального закладу робиться косметичний ремонт коридорів школи.

        2016/2017 н. р.- придбано інтерактивний комплекс: проектор. ноутбук вчителя, повний комплект кабелів (вартість 78.750грн);  відремонтовано комин та перекрито дах шифером на паливній школи  (вартість 10.000 грн); замінено  кольорову бл

bottom of page